23 Ocak 2013 Çarşamba

Pla hammaddesi, ecoflex nedir


Önemli bir biyoplastik çeşitlerinden biri olan Pla hammaddesi enjeksiyon makinelerinde işlenebilmektedir. Çevre dostu olan biyoplastiklerin hammaddesi olması nedeniyle oldukça değerli olan bu hammaddeler petrol türevli plastiklerle yaklaşık olarak aynı fiyata sahiptirler. Günümüzde insanların doğa bilinci hakkında bilgi sahibi olmaya başlaması ile birlikte biyoplastik hammaddeli ürünler kullanılmaya başlansa da henüz günümüzde hak ettiği değeri görmüş değildir.

Pla hammaddesi olarak genellikle mısır, nişasta ve şeker kamışı kullanılmaktadır. Doğada kolaylıkla çözünebilmesi için yüksek derece de oksijene ihtiyaç duyan pla hammaddesi sadece kompost tesislerinde işlem görmektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan biyoplastik hammaddelerinden biri olarak sofra ürünleri ve ambalaj plastik üretiminde en çok tercih edilen hammaddelerden biridir.
Bu alanda Kumru Kimya birçok firmadan Pla hammaddesi temin etmektedir. Çevre bilincinde olan kişilerin bu konuda kullanım yaygınlığına katkıda bulunmaları doğa dostu olan biyoplastik ürünlerin her alanda kullanılmasını sağlayacaktır. Önemli bir biyopolimer olan hammaddelerden biri olan ecoflex, yenilenebilen kaynaklardan üretilerek insanların kullanımına sunulmaktadır. İnsanlar arasında çevre bilinci geliştikçe biyoplastik ürünlere olan ilgi artış göstermektedir. Biyoplastik üretiminde en yaygın hammadde olarak pla ve ecoflex öne çıkmaktadır. Çevrede bulunan mikroorganizmalar tarafından kolaylıkla geri dönüştürülebilen biyoplastik ürünler petrol bazlı olarak ürünlerdir. Yeni nesil plastik olarak adlandırılan biyoplastik ürünler http://www.kumrukimya.com olarak üzerinde önemle durduğumuz konulardan biridir.

İnsanlar için oldukça önemli konulardan biri olan plastik kullanımı son 10 yıl içinde biyoplastik ürünlerin üretilmesi ile çok farklı bir boyut kazanmıştır. Henüz yeni birr üretim sistemi olmasından dolayı fiyatları geleneksel plastiklerden pahalı olsa da zamanla kullanım alanları genişledikçe fiyatlar dengelenecektir. Üstelik bu konuda doğa ve insanlık için sağladığı faydaların yanında fiyat gini unsurlarikinci planda kalması gerekir. 

PLA bazlı biyoplastik ürünler için her türlü sipariş ve sorularınız için Kumru Kimya şirketi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder