6 Haziran 2013 Perşembe

Pla Hammaddesi Nedir?

Doğa içinde bulunan doğal kaynakları sürekli tüketen insanlar kaynakların bol olması oldukça önemlidir. Ancak bu konuda insanların sadece tüketen taraf olması ve çevre bilinci adına çok fazla birşey yapmamaları Dünya’nın geleceğini ciddi oranda tehdit etmektedir. Çevre bilincine katkı sağlamak amacıyla çeşitli bitkilerin hammadde olarak baz alınması ile oluşturulan biyoplastikler hem insanlık için hem de doğa için tehlikenin azalmasını sağlamaktadır. Biyoplastik üretiminde kullanılan önemli hammaddelerden biri olan pla hammaddesi, tamamen biyolojik kaynaklardan elde edilerek üretilmektedir. Günümüz ve gelecek nesil için biyoplastik üretiminin hammaddesi olarak oldukça önemli bir değere sahip olan pla hammaddesi biyoplastik üretiminde en çok kullanılan hammaddelerden biridir.

Diğer önemli bir hammaddelerden biri olan ve PLA bazlı olan Bioflex, yenilenebilen kaynaklara hammade olma özelliği ile yeşil bir çevre için oldukça önemlidir. Doğada uzun yıllar çözünemeyen plastiklere nazaran kısa sürede çözünebilen biyoplastikler çevre için en ideal olan plastiklerdir. Diğer plastiklere bakarak pahalı olsa da çevre bilincinde olan kişilerin düşünmeden kullanacağı ürünlerdir. Günümüz insanının çevre bilinci kazanması adına biyoplastik kullanımının yaygınlaşması plastik endüstrisinde de hareketlenmeyi sağlayacaktır. Bu konuda Kumru Kimya olarak çeşitli firmalardan pla hammaddesi tedarik ederek doğa için katkı sağlamaya çalışıyoruz. Geleneksel plastiklerin kullanımından sonra çevre kirliliği oluşturmasının yanı sıra toprakla teması sırasında meydana getirdiği zararlı gazlar doğanın zamanla tükenmesine neden olmaktadır.


Günümüzde insanların bilinçlenmesi ile birlikte sağlıklı yaşam ve çevre bilincide önemli birr oranda artış göstermektedir. Bu konuda biyoplastik üretimi yapan firmaların bu ürünlerin kullanımına dair teşvik edici davranışlarda bulunmaları bu konuda insanlar arasında biyoplastik kullanımının yaygınlaşmasını sağlayacaktır. Yeni nesil plastik ürünleri kullanarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Dünya bırak biyoplastik ürünleri ile oldukça mümkündür. Bu konuda detaylı bilgi Kumrukimya.com adresinde yer almaktadır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder