29 Temmuz 2013 Pazartesi

API ve SACMI ortaklığı yüzde 100 biyobozunur kapak üretti

Sürdürülebilirlik ve Yenilik konularında, yeni malzemelerin geliştirilmesi ve işleme teknolojilerinin optimizasyonu aynı ölçüde önem taşıyan hedeflerdir.

Aynı zamanda biyopolimer endüstrisi liderlerinden ve yumuşak termoplastik malzemeler alanında uzun yılların tecrübesine sahip olan API Spa firması, ambalaj makineleri konusunda dünyanın önde gelen uluslararası gruplarından biri olan SACMI ile birlikte %100 biyobozunur mineral su şişesi kapağı yaptılar.

PACKOLOGY 2013 fuarında Çevre için SACMI bölümünde sergilenen ürün aynı zamanda Drinktec ve K furarlarında da SACMI standında sergilenecek. %100 biyobozunur ve kompostlanabilir kapak şimdiden çok yüksek miktarda ilgi ve merak uyandırdı.

Kapak APINAT BIO türü bir bileşikten üretildi. Bu bileşikler kimyasal yapıları ve değişkenlikleri sayesinde, hali hazırda bulunan işleme teknolojisi kullanılarak ürüne dönüştürülmekte ve çok geniş bir uygulama alanına sahip. Bu sayede ayakkabı, tarım ve tabi ki ambalaj gibi endüstrilerde kullanılabiliyor. 

Erimiş malzemenin eşsiz yapısı ve davranışı sayesinde, APINAT BIO kapak yapımında kullanılan baskı teknolojisinin avantajından yararlanabiliyor. Bu konuda da SACMI'nin katkısı devreye giriyor ve teknolojinin estekliği sayesinde APINAT bileşiğinin hem üretim verimi korunmuş oluyor hem de biyobozunurluk ve kompostlanabilirlik performanslarından ödün verilmemiş oluyor.

API Spa ve SACMI firmalarının bu ortaklığından doğan bu gelişme yerkürenin çevre problemlerini çözmek için gerekli olan yüksek teknolojilerin gereksinimini de bir kere daha kanıtlıyor.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder