27 Temmuz 2013 Cumartesi

NatureWorks Şirketi Asya Pazarı için Distribütörler Belirliyor

NatureWorks adlı dünyanın en büyük PLA üreticisi, son üç ay içerisinde yaptığı duyurularla, dağıtımcı ağını genişletmekle oldukça meşgul.

Mayıs ayında, PTT Polymer Marketing (PTTPM) şirketini Natureworks Ingeo PLA reçinelerinin Tayland ve Vietnam ülkeleri için dağıtıcısı olarak açıkladı. PTTPM ambalaj ve gıda servisi endüstrilerine yoğunlaşmakla beraber, Natureworks firmasına ülkedeki termoform, film ekztrüzyonu ve enjeksiyon kalıplaması yapan müşteri kitlesini sunacak.

Aynı ay içerisinde Cromex S.A. şirketi Natureworks Ingeo ürünlerinin Brezilya dağıtıcısı olarak duyuruldu. Cromex plastik pazarı için geliştirilen Ingeo reçinelerinin dağıtımından sorumlu olacak. Firmanın yaptığı açıklamada, firma çalışanlarının, üreticilerin, yenilenebilir olmayan petrol kaynaklı plastikten Ingeo'ya geçiş sürecinde teknik destek sağlayacağını belirtti.

Bu ay içerisinde ise, NatureWorks, D&L Industries grubu şirketlerinden First in Colours (FIC) ve D&L Polymers and Colours (DLPC) şirketlerini Filipin pazarı için sırasıyla dağıtıcı ve bileşik üretici ortakları olarak açıkladı. FIC müşteri profilini Ingeo'nun hizmetine sunacakken, DLPC ürünler üzerinde değişiklikler ve bileşik üretim işlerinden sorumlu olacak.


NatureWorks yakın zamanda ikinci PLA üretim tesisini de açıklaması bekleniyor. Bu tesisin Güneydoğu Asya bölgesinde bir yerde kurulması bekleniyor. Firmanın an itibariyle Blair, Nebraska ABD'deki tesisinde 150kt/yıllık bir üretim kapasitesi bulunuyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder