16 Ağustos 2013 Cuma

PolyOne Xindao Günışığı şarj aleti için reSound Biyopolimeri

Amerika'nın hammadde üreticilerinden olan PolyOne Hollanda merkezli Xindao ve Şangay'daki tasarım stüdyosu XD Design ile çalışarak, yeni XD Design Günışığı Solar Şarj Aletinin yenilenebilir kaynak içeriğini arttırmayı amaçladı.

PolyOne, Xindao ve XD Design ortaklığı bütün plastikten oluşan kalıplanmış bileşenleri reSound biyopolimerinden geliştirdi ve Xindao bu sayede ürünün karbon ayakizinin %35'e varan oranda azalacağını tahmin ediyor.

Cep telefonu ve tabletler için tasarım ilhamını doğadan aldıkları solar şarj aletleri üreten şirketin günışığı Solar Şarj aleti, 5 adet güneş pilinden oluşan yapısıyla, XD Design ekibi tarafından yaratılan en son ürün.

XD Design firmasının tasarım müdürü Ryan McSorley, ürünün son kullanıcılarının ürünle etkileşim kullanarak zevk almasını istediklerini belirtiyor. Aynı zamanda şarj aletlerinin uzun ömürlü ve olabildiğince sürdürülebilir olmasını istiyorlar.

McSorley'in ekibi daha önceki XD Design serisi şarj aletlerinde ABS hammaddesini kullanıyorlarken, PolyOne ile işbirliğine girerek daha sağlam ve biyobazlı reSound formülünü geliştirdiler.

Xinda şirketinin endüstriyel tasarımcı ve Malzeme Danışmanı Chris Lefteri ise; geleneksel malzemelerle aynı performansa sahip sürdürülebilir malzemeler bulabilmek karbon ayakizlerini azaltmayı hedefleyen birçok müşterileri için en büyük zorluk olduğunu belirtiyor. Sağlam, çevre bilincine sahip, ve konvansiyonel mühendislik polimerleriyle aynı fonksiyonel ve estetik yapıya sahip reSound polimerinin kullanılması sayesinde, XD  Design hem performans hem de sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmiş oldu.


PolyOne sürdürülebilirlik için global pazarlama ve biyoçözümler müdürü Marcel Dartee ise, Günışığı projesi için, Çin Avrupa ve Amerika'daki geliştirme ekiplerimiz birlikte çalışarak firmanın tasarım ve üretim kaynaklarını başarıya ulaşmak hedefiyle başarıyla kullandılar, dedi.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder