4 Ekim 2013 Cuma

Biyoplastik Uzmanı FKuRdan Yeşil PE Esaslı Terralene grubuKaynakların Korunması: Biyoplastik Uzmanı FKuR ambalajlama için yeni biyoesaslı malzemeyi Fachpack 2013'te sundu

FKuR Kuststoff GmbH'nin Fachpack fuarında bu seneki bulunma amacı 'Yenilikçi ambalaj için biyoplastikler' şeklindeydi.

Biyoplastik uzmanı firma bu seneki altıncı defa katıldığı fuarda biyobozunur ve biyoesaslı plastikler kullanarak doğal kaynaklarımızın korunmasını sağlayacak yenilikçi ambalaj çözümlerini tartışıyor.

Yenilik: Bariyer ambalajı için biyoesaslı hammaddeler

Ambalaj değer katar: içinde bulunan eşyaların güvenli olarak depolanmasını sağlar, raf ömrünü uzatır, taşıma sırasında gelebilecek zararı önler ve çeşitli çevresel faktörlere karşı korur. Şimdiye kadar, birçok biyoplastik bariyer özellikleri ile ilgili yüksek gereksinimleri karşılayamadı.

Terralene markası ile pazarlanan polimer bileşikleri ile FKuR gıda endüstrisi için yeni biyoesaslı çözümler sunuyor. Terralene ürününün mükemmel bariyer özellikleri, nem ve oksijene hassas olan ürünlerin raf ömürlerini önemli ölçüde uzatarak biyoplastik ambalaj içerisinde bulunmasını sağlıyor.


Terralene Braskem S.A. firmasının ürettiği Yeşil Polietilen (Yeşil PE) ürününden elde ediliyor. Bu hammaddenin üretilmesi için kullanılan etilen ise ham petrolden değil yenilenebilir bir kaynak olan şeker kamışından üretiliyor. Bu sayede, Terralene ve Yeşil PE fosil kaynakların korunmasına önemli bir katkıda bulunuyorlar. Terralene ve Yeşil PE'den üretilen ambalajlar, fabrikalarda bulunan geleneksel üretim makinelerinde üretilebilirken her zaman kullanılan polietilen geri dönüşüm akışında da geri dönüştürülebiliyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder