7 Ekim 2013 Pazartesi

K-Fair 2013'te Biyoplastik Firmaları Serisi- 1

16-23 Ekim tarihleri arasında Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Messe fuar alanında, her 3 senede bir düzenlenen ve dünyanın en büyük plastik fuarı hatta şovu olarak kabul edilen K fuarı düzenlenecek.

Kumru Kimya firması olarak bu 22-23 Ekim tarihleri arasında fuarda bulunarak sizlere elimizden geldiğince biyoplastikler üzerinde firmalardan son gelişmeleri, yeni polimer alternatiflerini sunmaya çalışacağız. Bu bağlamda fuar başlayana kadar sizlere fuardan seçtiğimiz biyopolimerler alanında faaliyet gösteren ve çeşitli yeni ürünlerini bu seneki fuarda görücüye çıkaracak olan firma ve enstitülerle ilgili olarak bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik.

Yazı serimizin ilk konusu BASF şirketi olacak.

K'2013'te BASF şirketi birçok farklı ürün de dahil olmak üzere, firmanın Ecoflex ve Ecovio adlı biyoesaslı malzemelerini tanıtacak. Firmanın öne çıkaracağı ürünler arasında yeni enjeksiyon kalıplamaya uygun Ecovio IS1335 adlı ürün olacak: İsviçre Kahve firması Widnau'nun kahve kapsüllerini yaptığı tamamen kompostlanabilir bir malzeme. Malzeme Ecovio bazlı çok katmanlı sistemle kombinasyon halinde kullanılıyor ve özel bariyer özelliklerine de sahip olmasıyla öne çıkıyor. Vitrinde bunun dışında Ecovio biyobozunur ve kompostlanabilir biyo-atık torbaları da bulunuyor. Bu torbalar organik atık çöplerinde kullanılmak amaçla birçok belediye tarafından da onaylanıyor.

BASF aynı zamanda kısmi olarak biyoesaslı olan polyamidden üretilmiş tasarım lambayı da sunacak. Ultramid Balance serisi ürünler arasında iki yeni ekztrüzyon ürünü Ultramid S4Z5 Balance ve Ultramid S4Z4 Balance adlı türler bulunuyor. Bu iki uzun zincirli polyamid bileşikleri özellikle düşük nem tutma ve kimyasallara karşı iyi direnç ve düşük sıcaklıkta darbe direnci gibi özellikleri ile göze çarpıyor. Kasım 2013 itibariyle numune bazında bu ürünler de piyasada olacaklar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder