9 Ekim 2013 Çarşamba

K-Fair 2013'te Biyoplastik Firmaları Serisi- 3

Nişasta üretim endüstrisinin 5 küresel liderinden biri olan Roquette firması da, plastik endüstrisi için yenilikçi ve sürdürülebilir bitki esaslı çözümler sunan firmalar arasında.

Firmanın Gaialene, Polysorb ve Polysorb ID adlı üç ayrı ürün grubu K fuarında sunumda olacak.

Gailene ürünü ekotasarım bir bitki esaslı plastik olarak göze çarpıyor. Film, enjeksiyon ve köpük gibi çeşitlere uygun türlerden oluşan ve geleneksel plastik işleme makinelerinden oluşan çeşitli malzemeleri içeriyor. Sıcak, ipeksi, doğal ve antistatik özellikleri yanında, düşük yoğunluğa sahip, tamamen geri dönüştürülebilir olan bu malzemeler geniş bir uygulama alanına sahipler.

Polysorb ise fosil bazlı diyollerin yerine geçmek üzere tasarlanmış polimer sentezinde kullanılan yüksek oranda saflıkta izosobid çeşitlerini içeriyor. Güvenli ve %100 biyobazlı olan ürünün kendine has kimyasal yapısı sayesinde polikarbonatta gelişmiş optik ve ısıl özellikler sağlanabiliyor. Ek olarak PET ve PEIT (izosorbid içeren PET)'ten farklı olarak bu polimerler sıcak doluma da uygunlar.


Polysorb ID ürünü ise tamamen bitki bazlı ve fitalat içermeyen PVC plastikleştiricisi olarak göze çarpıyor. Polysorb ID ürünleri herhangi bir formül değişikliği olmaksızın DINP ve DINCH gibi ürünlerin yerine direk olarak kullanılabiliyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder