5 Mayıs 2014 Pazartesi

Interpack 8-14 Mayıs arası Düsseldorf'ta Düzenlenecek8-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Interpack fuarı giderek yaklaşıyor. Kumru Kimya firması olarak fuarda biyoplastik çözümleri konusunda ortağımız olan FKuR standında ziyaretçilerimizi ağırlayacağız. Fuarda aynı zamanda FKuR'un PLA konusunda ortaklık yaptığı Corbion Purac firmasının da standı dikkat çekecek.

Corbion Purac


Endüstrinin bazı kritik ortaklarıyla, Corbion Purac firması standında standart ve yüksek ısı dayanımlı PLA'dan yapılmış olan ambalaj ve servis ekipmanlarını tanıtıcak.

Gösterimde olan ürünler arasında en dikkat çekicisi Corbion Purac'ın özel laktid monomerlerini baz alan uygulamalar olacak. Bu ürünler arasında tek kullanımlık sıcak içecek bardakları ve kapakları, tamamen stereo-kompleks özellikte olan transparan filmler bulunuyor. Firma aynı zamanda kendi biyoplastiklerini geliştirmek ile ilgilenenler için Hisun, SUPLA, Biotec ve FKuR firmaları ile yaptığı PLA hammadde ve kampaund ortaklıklarını da sergileyecek.

Corbion Purac firmasının Interpack'taki ortakları arasında; yemek servis ambalajı liderlerinden Huhtamaki, yüksek performans film üreticisi Innovia, ePLA köpük üreticisi Synbra, filament ve tela üreticisi Yangtze Labre ve Wingram firması bulunuyor.

FKuR


FKuR firması ambalaj endüstrisi için her sektöre hitap eden sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunuyor. Müşteriler kompostlanabilir ve kullanıma hazır kampaundların yanında distribütörlüğü yapılan portföyden de birçok biyobazlı malzeme seçebilecek. Green PE dağıtıcısı olan FKuR buna ek olarak Bio-PET (GLOBIO) ve Bio-PA (Vestamid Terra) ürünlerinin de dağıtımını Avrupa çapında üstlendi.

Sunulan ürünler arasında en göze çarpanı ise yeni ısı dayanımı yüksek termoform malzemesi Bio-Flex F 6611'dan yapılan tamamen kompostlanabilir menü tepsileri olacak. Tepsiler İtalyan Plastisud firması tarafından üretildi.

Diğer yenilikler arasında biyoplastik bariyer ambalajına olanak sağlayan lamine Bio-PE ile Bio-PET ve ya Bio-PA filmler. Bio-PET ve Bio-PA'nın sağladığı mükemmel bariyer özellikleri sayesinde nem ve oksijene hassas olan ürünler için raf ömrünü uzatan biyoplastik çözümleri de artık sunulabiliyor. MAP (modifiye atmosfer paketleme) ambalajı dahi artık mümkün.


Hepinizi doğa dostu biyoplastik çözümler sunmak için Hall 9 F14'de bulunan FKuR standımızda bizlerle buluşmaya bekliyoruz.

1 yorum :

  1. Sayin Mert Bey,

    yazilariniza 15 gundur ara vermenizin nedeni nedir acaba? sagliginiz yerindedir umarim...tesekkurler

    YanıtlaSil