Ana içeriğe atla

Interpack 8-14 Mayıs arası Düsseldorf'ta Düzenlenecek8-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Interpack fuarı giderek yaklaşıyor. Kumru Kimya firması olarak fuarda biyoplastik çözümleri konusunda ortağımız olan FKuR standında ziyaretçilerimizi ağırlayacağız. Fuarda aynı zamanda FKuR'un PLA konusunda ortaklık yaptığı Corbion Purac firmasının da standı dikkat çekecek.

Corbion Purac


Endüstrinin bazı kritik ortaklarıyla, Corbion Purac firması standında standart ve yüksek ısı dayanımlı PLA'dan yapılmış olan ambalaj ve servis ekipmanlarını tanıtıcak.

Gösterimde olan ürünler arasında en dikkat çekicisi Corbion Purac'ın özel laktid monomerlerini baz alan uygulamalar olacak. Bu ürünler arasında tek kullanımlık sıcak içecek bardakları ve kapakları, tamamen stereo-kompleks özellikte olan transparan filmler bulunuyor. Firma aynı zamanda kendi biyoplastiklerini geliştirmek ile ilgilenenler için Hisun, SUPLA, Biotec ve FKuR firmaları ile yaptığı PLA hammadde ve kampaund ortaklıklarını da sergileyecek.

Corbion Purac firmasının Interpack'taki ortakları arasında; yemek servis ambalajı liderlerinden Huhtamaki, yüksek performans film üreticisi Innovia, ePLA köpük üreticisi Synbra, filament ve tela üreticisi Yangtze Labre ve Wingram firması bulunuyor.

FKuR


FKuR firması ambalaj endüstrisi için her sektöre hitap eden sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunuyor. Müşteriler kompostlanabilir ve kullanıma hazır kampaundların yanında distribütörlüğü yapılan portföyden de birçok biyobazlı malzeme seçebilecek. Green PE dağıtıcısı olan FKuR buna ek olarak Bio-PET (GLOBIO) ve Bio-PA (Vestamid Terra) ürünlerinin de dağıtımını Avrupa çapında üstlendi.

Sunulan ürünler arasında en göze çarpanı ise yeni ısı dayanımı yüksek termoform malzemesi Bio-Flex F 6611'dan yapılan tamamen kompostlanabilir menü tepsileri olacak. Tepsiler İtalyan Plastisud firması tarafından üretildi.

Diğer yenilikler arasında biyoplastik bariyer ambalajına olanak sağlayan lamine Bio-PE ile Bio-PET ve ya Bio-PA filmler. Bio-PET ve Bio-PA'nın sağladığı mükemmel bariyer özellikleri sayesinde nem ve oksijene hassas olan ürünler için raf ömrünü uzatan biyoplastik çözümleri de artık sunulabiliyor. MAP (modifiye atmosfer paketleme) ambalajı dahi artık mümkün.


Hepinizi doğa dostu biyoplastik çözümler sunmak için Hall 9 F14'de bulunan FKuR standımızda bizlerle buluşmaya bekliyoruz.

Yorumlar

  1. Sayin Mert Bey,

    yazilariniza 15 gundur ara vermenizin nedeni nedir acaba? sagliginiz yerindedir umarim...tesekkurler

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Kendi Biyoplastiğinizi Nasıl Üretebilirsiniz

Biyoplastiklerin en güzel tarafı tamamiyle petrolden bağımsız kaynaklardan üretilebilmeleridir. Buna ek olarak elinizde petrol dahi olsa normal plastik hammaddelerini üretebilmeniz için çok yüksek ısılara çıkabilecek teknolojik aletlere ve damıtma aletlerine ihtiyacınız vardır. Fakat biyoplastik tamamiyle evde bulunabilen basit maddeler ile üretilebilmektedir.

Greenplastics.net sitesinin desteğiyle hazırlanan ve 2008 yılında hazırlanmış olan 'Kendi biyoplastiğinizi yapın' adlı youtube videosu zamanında pek rağbet görmemiş olsa da son dönemdeki bazı haberler sonrasında tekrar gündeme getirilmesinde yarar olacağını düşünüyorum. Aşağıda İngilizce olarak seyredebileceğiniz videoyu anlayamayanlar için kısaca özetlemek gerekirse; öncelikle gerekli malzemeler açıklanıyor, bir ısıtıcı, bir tencere, su, nişasta, gliserin ve sirke. Son olarak da üretilen biyoplastiği yayıp kurutmak için düz bir yüzey ve aluminyum folyo da gerekmekte.

İşin biraz kimyasına inilirse; nişasta amiloz ve ami…

Kumru Kimya ve FKUR Plast Avrasya 2018'de Biyoplastik Çözümleri Sunuyor

Kumru Kimya firması her sene olduğu gibi bu sene de Alman çözüm ortağı FKUR firması ile ortak bir şekilde 5-8 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul TÜYAP fuar merkezinde düzenlenecek olan Plast Avrasya fuarında biyoplastik çözümlerini iş ortaklarıyla paylaşacak. Bu sene de küresel çapta giderek trend olma yolunda ilerleyen biyomalzemeler konusunda en yenilikçi çözümleri firmanın standında bulabileceksiniz.

Kumru Kimya firmasının Plast Avrasya fuarında öne çıkaracağı ürünler arasında özellikle bu sene Avrupa Parlamentosunda kullanımına sınırlama getirilmesi planlanan ve yerine sürdürülebilir alternatif çözümlerin kullanılması önerilen biyobozunur tek kullanımlık gıda servis ürünleri bulunuyor. Bu ürünler arasında Bio-Flex S7514 tek kullanımlık çatal bıçaklar için ön plana çıkan bir ürün olacak. Bu malzemenin piyasada bulunan diğer biyobozunur hammaddelere göre avantajı, çoklu kalıplarda kısa döngü zamanları ile çalışarak yüksek ısı dayanımı sağlaması olduğu söylenebilir.EN13432 standardı…