Ana içeriğe atla

Kumru Kimya ve FKUR Plast Avrasya 2018'de Biyoplastik Çözümleri Sunuyor

Kumru Kimya firması her sene olduğu gibi bu sene de Alman çözüm ortağı FKUR firması ile ortak bir şekilde 5-8 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul TÜYAP fuar merkezinde düzenlenecek olan Plast Avrasya fuarında biyoplastik çözümlerini iş ortaklarıyla paylaşacak. Bu sene de küresel çapta giderek trend olma yolunda ilerleyen biyomalzemeler konusunda en yenilikçi çözümleri firmanın standında bulabileceksiniz.

Kumru Kimya firmasının Plast Avrasya fuarında öne çıkaracağı ürünler arasında özellikle bu sene Avrupa Parlamentosunda kullanımına sınırlama getirilmesi planlanan ve yerine sürdürülebilir alternatif çözümlerin kullanılması önerilen biyobozunur tek kullanımlık gıda servis ürünleri bulunuyor. Bu ürünler arasında Bio-Flex S7514 tek kullanımlık çatal bıçaklar için ön plana çıkan bir ürün olacak. Bu malzemenin piyasada bulunan diğer biyobozunur hammaddelere göre avantajı, çoklu kalıplarda kısa döngü zamanları ile çalışarak yüksek ısı dayanımı sağlaması olduğu söylenebilir.EN13432 standardına göre biyobozunur olan Bio-Flex grubu ürünleri dışında, fuarda bitkisel kaynaklardan üretilen polietilenden elde edilen ve yüksek oranda yenilenebilir kaynaklardan oluşan Terralane grubu ve yine benzer şekilde yüksek biyobazlılık oranına sahip Terraprene grubu TPE ürünleri de ön planda olucak.Son olarak 2019 yılının başlaması itibariyle Türkiye'de de devreye girecek olan alışveriş poşetlerinin parayla satılması kanunu ile ilişkili olarak, özellikle Avrupa'da da yüksek oranda talep edilen kompostlanabilir poşetlerin üretimi için kullanabileceğiniz ekonomik ve işleme kolaylığı sağlayan Bio-Flex FX grubu hammaddeleri de fuarda görebilirsiniz.

Kumru Kimya firması 6 yılı aşkın süredir FKUR ile sürdürmekte olduğu çözüm ortaklığı çerçevesinde üreticilere rakiplerinden daha çevreci, doğadan gelen ve doğa dostu hammaddeler kullanarak farklılaşmalarını sağlıyor ve katma değerli ürünler üretmeleri konusunda destek oluyor. Siz de firmanın 5-8 Aralık 2018'de Plast Avrasya fuarındaki 520B nolu standını ziyaret ederek kendi üretimlerinizde ve ya markanızda biyoplastik çözümlerini nasıl kullanabilirsiniz konusunda destek alabilirsiniz.Kumru Kimya firması FKUR firması ile yapmış olduğu çözüm ortaklığının yanında, Avrupa'nın önde gelen üreticilerinden Total Corbion firmasının Polilaktik asit hammaddesini, Evonik firmasının biyobazlı Polyamid hammaddelerini ve son olarak da güçlü polyester üreticilerinden FENC firmasının biyobazlı PET hammaddesini tedarik etmektedir.


Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Kendi Biyoplastiğinizi Nasıl Üretebilirsiniz

Biyoplastiklerin en güzel tarafı tamamiyle petrolden bağımsız kaynaklardan üretilebilmeleridir. Buna ek olarak elinizde petrol dahi olsa normal plastik hammaddelerini üretebilmeniz için çok yüksek ısılara çıkabilecek teknolojik aletlere ve damıtma aletlerine ihtiyacınız vardır. Fakat biyoplastik tamamiyle evde bulunabilen basit maddeler ile üretilebilmektedir.

Greenplastics.net sitesinin desteğiyle hazırlanan ve 2008 yılında hazırlanmış olan 'Kendi biyoplastiğinizi yapın' adlı youtube videosu zamanında pek rağbet görmemiş olsa da son dönemdeki bazı haberler sonrasında tekrar gündeme getirilmesinde yarar olacağını düşünüyorum. Aşağıda İngilizce olarak seyredebileceğiniz videoyu anlayamayanlar için kısaca özetlemek gerekirse; öncelikle gerekli malzemeler açıklanıyor, bir ısıtıcı, bir tencere, su, nişasta, gliserin ve sirke. Son olarak da üretilen biyoplastiği yayıp kurutmak için düz bir yüzey ve aluminyum folyo da gerekmekte.

İşin biraz kimyasına inilirse; nişasta amiloz ve ami…