Ana içeriğe atla

İletişim

Üretimleriniz için çeşitli biyobazlı ve biyobozunur polimer çeşitlerini tedarik ediyoruz.

Her türlü biyoplastik polimer çözümleri için aşağıdaki iletişim bilgileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Üretimlerinize ve ya markanıza değer katmak ve farklılaşmak için iletişime geçin.KUMRU KİMYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adres: Bereketzade Mah. Şair Ziya Paşa Cad. Akgün İş Hanı 37/10 Karaköy/İSTANBUL

Telefon: 0212 2922348

Fax: 0212 2925027

E-mail: info@kumrukimya.com

Web: http://www.kumrukimya.com   |   http://www.biyoplastik.com.tr


Yorumlar

  1. iyi günler diliyorum firmamız gri proje inş boya imalat aş uv dayanımlı kaplama ve izolasyon malzemesi için reçine ve formülasyon konusunda bilgilendirilmek istiyoruz saygılar imdat dinçarslan 0 533 716 94 21 myl imdat.griproje@gmail.com

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Kendi Biyoplastiğinizi Nasıl Üretebilirsiniz

Biyoplastiklerin en güzel tarafı tamamiyle petrolden bağımsız kaynaklardan üretilebilmeleridir. Buna ek olarak elinizde petrol dahi olsa normal plastik hammaddelerini üretebilmeniz için çok yüksek ısılara çıkabilecek teknolojik aletlere ve damıtma aletlerine ihtiyacınız vardır. Fakat biyoplastik tamamiyle evde bulunabilen basit maddeler ile üretilebilmektedir.

Greenplastics.net sitesinin desteğiyle hazırlanan ve 2008 yılında hazırlanmış olan 'Kendi biyoplastiğinizi yapın' adlı youtube videosu zamanında pek rağbet görmemiş olsa da son dönemdeki bazı haberler sonrasında tekrar gündeme getirilmesinde yarar olacağını düşünüyorum. Aşağıda İngilizce olarak seyredebileceğiniz videoyu anlayamayanlar için kısaca özetlemek gerekirse; öncelikle gerekli malzemeler açıklanıyor, bir ısıtıcı, bir tencere, su, nişasta, gliserin ve sirke. Son olarak da üretilen biyoplastiği yayıp kurutmak için düz bir yüzey ve aluminyum folyo da gerekmekte.

İşin biraz kimyasına inilirse; nişasta amiloz ve ami…

Hollandalı Attero Organik Atıktan Biyoplastik Üretmeyi Hedefliyor

Hollandalı atık arıtma şirketi Attero; bitki, meyve ve bahçe atığından plastik üretebileceği bir işletmenin temellerini atmaya çalışıyor. Yerel medya kurumlarına göre şirket Venlo ana merkezinde biyoplastik üretim denemelerine başlamış durumda. Attero 2014 yılı itibariyle pilot tesisini çalıştırmayı planlarken, ticari üretime de önümüzdeki 3-4 sene içerisinde geçmeyi planlıyor.
Attero'da 800 kişi çalışıyor ve 2012 yılında 325 milyon EUR'luk iş hacmine sahipti. 2012 yılında 685bin ton organik atığı işleyen şirket, ülkenin 15 bölgesinde biyogaz üretimi gerçekleştirirken, Hollanda'nın ev atıklarının %40'ını da arıtıyor. 
Proje geliştiricisi, Olaf Fennis, firmanın finansal desteği Hollanda hükümeti tarafından alacağını ve bu destek sayesinde üretim fiyatı ile pazar fiyatı arasındaki farkın finansmanının sağlanacağı belirtiyor.